Televizní krize číslo 2?

Televizní krize číslo 2?

ISDe srdečně blahopřeje kolegyni Hana Lipovská ke zvolení do Rady ČT a přeje jí hodně úspěchů při naplňování Zákona o Česká televize, zejména § 2.*

ISDe je znepokojen výroky některých poslanců, kteří považují svobodnou a tajnou volbu za ohrožení svobody a nezávislosti České televize, jak to učinila Miroslava Němcová z ODS – Občanská demokratická strana. Věříme, že se investigativní média budou těmito výroky důkladně zabývat a odhalí nebezpečí svobodných a tajných voleb pro Českou televizi.

ISDe je zděšen slovy poslance Petr Gazdík ze Starostové a nezávislí • STAN o “hlasovací mašině komunisticko-populisticko-fašistické koalice” a věří, že se Výboru pro obranu a bezpečnost PS PČR spolu s BIS podaří hnízdo fašistů v zákonodárném sboru odhalit a zneškodnit.

ISDe je znechucen slovy předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová o tom, že noví radní nejsou nezávislí a objektivní. Jak nás ujistila kolegyně Lipovská, nikdo z poslanců TOP 09 ji nekontaktoval, aby zkoumal její hodnotové ukotvení, přesto ji odsuzují a dehonestují.

Pokud TOP 09 hovoří v souvislosti s dnešní volbou do Rady ČT jako o televizní krizi číslo 2, je dobré připomenout, že Česká televize nepatří těm, kdo v ní pracují, jak kdysi prohlašoval zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg a jejich spřízněným intelektuálům, umělcům a politikům. Patří občanům této země. Všem. Bez rozdílu.

Jana Bobošíková, prezidentka ISDe

*Zákon o České televizi
§ 2
(2) Hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního vysílání jsou zejména
a) poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů,
b) přispívání k právnímu vědomí obyvatel České republiky,